Susan Meiselas 2019
konkursy fotograficzne
Frankfurt
2019
Deutsche Börse Photography Foundation
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Amerykańska dokumentalistka Susan Meiselas zdobyła prestiżową nagrodę Deutsche Börse Photography Foundation Award w roku 2019. Meiselas otrzymała nagrodę za retrospektywny pokaz „Mediacje” w galerii Jeu de Paume w Paryżu. Znana jest głównie z tematów realizowanych w Ameryce Środkowej. Jej fotografie zrealizowane w latach 1978–1983 r. z rewolucji nikaraguańskiej to wspaniały przykład fotografii dokumentalnej. Co docenili kuratorzy w pracach fotografki?

Docenili głównie „konsekwentne podejście do tematu fotografii zaangażowanej społecznie. W Londynie na wernisażu Meiselas zdecydowała się pokazać długoterminowy projekt „Kurdistan / aka Kurdistan”, który koncentruje się na kwestii kurdyjskiej.

Książka autorki Kurdistan: In the Shadow of History jest do kupienia w sklepie agencji Magnum na stronie:
shop.magnumphotos.com/products/kurdistan-in-the-shadow-of-history-susan-meiselas-signed?variant=942477751

Meiselas to fotografka grupy Magnum Photos od 1976 r. Wcześniej otrzymała również nagrodę Kraszna-Krausz Fellowship Award 2019 za wybitny wkład w wydawanie książek fotograficznych. Wystawa Deutsche Börse Photography Foundation Prize 2019 jest prezentowana w The Photographers 'Gallery London do 02 czerwca 2019 roku.


Główna nagroda Deutsche Börse Photography Foundation Award to 30 000 funtów. 14 czerwca wystawa zostanie przeniesiona do siedziby głównej Deutsche Börse we Frankfurcie w Niemczech, gdzie będzie wyświetlana do 23 sierpnia.


Nagroda fotograficzna Deutsche Börse (Deutsche Börse Photography Foundation Prize) to nagroda przyznawana co roku przez Deutsche Börse Photography Foundation i The Photographers 'Gallery. Otrzymują je zazwyczaj twórcy, którzy w opinii kolegium jurorów wnieśli największy wkład w medium fotograficzne w Europie. Nagroda została ustanowiona w 1996 roku przez The Photographers 'Gallery w Londynie. Od 1997 do 2004 r. nazwa nagrody była uzależniona od sponsora tytularnego. Były to Citigroup Photography Prize i Citibank Private Bank Photography Prize. Od 2005 r. sponsorem tytularnym nagrody i fundacji została niemiecka giełda finansowa - Deutsche Börse, która do chwili obecnej sponsoruje konkurs nagrodą w wysokości 30 000 £.

W 2018 r. prace nominowanych finalistów wystawiane były w Londynie od 23 lutego do 3 czerwca 2018 roku w Galerii Fotografów, a następnie wystawa powędrowała do Niemiec do MMR Museum für Moderne Kunst we Frankfurcie nad Menem w ramach cyklu zdjęć RAY 2018 .X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.