Congo
galeria
USA - Aperture
2015
aperture.org
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Format: Oprawa twarda
Ilość stron: 270
Data publikacji: 2015-05-26
Wymiary: 18,1 x 12,1 x 1,9 cala
ISBN: 9781597113250 

Książka Congo z cyklem zdjęć Alexa Majoli i Paolo Pellegrin PELLEGRIN została wydana przez wydawnictwo Aperture w 2015 r. w nakładzie 1500 egzemplarzy z francuskim tłumaczeniem autorstwa Helen Stevenson. Na stronie tytułowej znajdziesz autograf Majoli. Wymiary publikacji to: 30x40cm, publikacja ma 260 stron i płótno w twardej oprawie. Projekt Kongo powstał podczas wspólnej wyprawy dwóch autorów do Republiki Konga i miał na celu udokumentowanie współczesnego Konga przez okres dwóch lat. Publikacja wydana wspólnie przez Lynx dla Fundacji Hope & Aperture. Wydaniu towarzyszyła wystawa w Rencontres d'Arles, Francja 2015.

W tej bogato drukowanej można znaleźć najlepsze elementy stylów każdego fotografa, fotografie eksperymentalne ocierające się o abstrakcję, kolaż, a także fotografie krajobrazu, portrety, sceny fotografii ulicznej. Nakład został wyczerpany. Obecnie można kupić albumy na rynku wtórnym za cenę dochodząco od 300 do około 1000$ za egzemplarz.


Tematy: krajobrazy, tereny przemysłowe, fotografia dokumentalna, portrety wieśniaczek, rytuały plemienne, które łączą się, aby odzwierciedlić złożoność Republiki Konga, a nie sąsiedniego DRK. Czarno-białe fotogramy z odrobiną koloru. W środku składane wkładki i rozkładane wkładki dwustronnie. Część dochód ze sprzedaży książki trafia do Lynx for Hope, organizacji non-profit zajmującej się programami rozwoju kulturalnego. 

Współtwórcy
Alex Majoli członek Magnum Photos, dokumentował konflikty na całym świecie, w tym zlecenia dla New York Times Magazine, Granta, National Geographic i Newsweeka. Paolo Pellegrin zdobył kilka nagród World Press Photo oraz liczne nagrody dla Fotografa Roku, w tym między innymi W. Eugene Smith Grant i Złoty Medal Roberta Capy. Opublikował kilkanaście fotoksiążek i jest członkiem Magnum Photos od 2005 roku.
Tekst w książce: Alain Mabanckou.

Źródło: libreriamarini.it/fotografia/-f07077c0fb

 

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.