Poznańska Nagroda Fotograficzna
konkurs fotografii
Poznań
01.05-04.09.2023
Wydawnictwo Miejskie Posnania
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)

 

PNF 2023 - Poznańska Nagroda Fotograficzna to ogólnopolski konkurs fotografii reporterskiej i dokumentalnej. W puli nagród znajduje się 30.000 zł nagród finansowych, nagrody w postaci publikacji i wystaw i Nagroda Fundacji Rozwoju Miasta Poznania w wysokości 10. tys. PLN. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie zestawu max. 30 zdjęć dotyczących i zrealizowanych na terenie Poznania lub wykonany na terenie aglomeracji poznańskiej po 2005 r.

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Miejskie Posnania, z siedzibą w Poznaniu, ul. F. Ratajczaka 44. Celem jest stworzenie fotograficznej kolekcji, budującej trwały zapis istotnych wydarzeń, życia codziennego, przemian: społecznych, kulturowych i ekonomicznych, zarówno w Poznaniu jak i w całym kraju. 

PNF 2023 ma charakter otwarty dla wszystkich posiadających obywatelstwo polskie, a uczestnictwo jest bezpłatne i dobrowolne. Termin przesyłania zestawów fotografii rozpocznie się w dniu 1 maja 2023 r. i potrwa do dnia 4 września 2023 r. Przyjmowane będą zestawy fotografii w dwóch kategoriach:

1) Poznańskiej – w tej kategorii dopuszczone zostaną zestawy fotografii w formie fotodokumentu, fotoeseju lub fotoreportażu składającego się z maksymalnie 30 zdjęć, wykonanych współcześnie (po 2005 r. i wejściu Polski do Unii Europejskiej), których tematem są najważniejsze wydarzenia w Poznaniu i aglomeracji poznańskiej. Ogólnopolskiej – w tej kategorii dopuszczone zostaną zestawy fotografii w formie fotodokumentu, fotoeseju lub fotoreportażu składającego się z maksymalnie 30 zdjęć, wykonane na terenie Polski współcześnie (po 2005 r. W PNF 2023 autorzy mogą zgłaszać maksymalnie po dwa zestawy fotografii, zarówno jak i (w sumie nie więcej niż cztery zestawy fotografii jednego autora), jednak dana fotografia może zostać zgłoszona do tylko raz i tylko w ramach jednego zestawu zgłoszonego do jednej kategorii.

Wysłane do PNF zestawy fotografii powinny składać się z minimum 50 procent niepublikowanego materiału zdjęciowego w stosunku do ewentualnych wcześniejszych publikacji książkowych.Do PNF zostaną dopuszczone zestawy fotografii składające się jedynie ze zdjęć o charakterze dokumentalnym i reporterskim. Zestawy fotografii należy wysyłać od 1 maja 2023 r. do 4 września 2023 r. za pośrednictwem linku na stronie internetowej: pnf.poznan.pl. W tym samym terminie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy nadesłać formularz i plik z tekstem informacyjno-opisowym. Rozdzielczość: długość dłuższego boku maksymalnie 3000 px., nie mniej niż 2000 px.


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.