Ilford wstrzymał produkcję filmów analogowych - przez wirusa

Ilford wstrzymał produkcję
filmy czarno-białe
Wielka Brytania, Mobberley
od 1 kwietnia 2020
Ilford

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Harman Technology LTD, firma produkująca materiały i odczynniki fotografii czarno-białe Ilford z Wielkiej Brytanii poinformowała, że wstrzymuje do odwołania produkcję w  zakładzie w Mobberley od środy 1 kwietnia 2020 r. Wstrzymanie  zostało spowodowane negatywnymi czynnikami związanymi z występowaniem epidemii koronawirusa. Nie jest to związane z ograniczeniami narzuconymi z urzędu. Ilford mógłby dalej produkować własne produkty, w Wielkiej Brytanii, władze spółki powołały się jednak na "priorytetowe traktowanie zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników".

Pierwotnie Ilford nie zamierzał wstrzymywać produkcji, opublikował tylko oświadczenie dotyczące COVID-19, w którym wyjaśnił, że spółka nie zamierza wstrzymywać wytwarzania filmów i będzie przestrzegać wytycznych rządu Wielkiej Brytanii w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników. Na takie oświadczenie w internecie, pojawiło się jednak wiele głosów krytycznych, od rzekomo zaniepokojonych fotografów, którzy wyrażali publiczną dezaprobatę, że może to przyczynić się do rozprzestrzeniania wirusa. Niebawem firma podjęła decyzję o całkowitym zaprzestaniu produkcji.

Wg. opinii producenta wstrzymanie produkcji nie będzie mieć wpływu na konsumentów, gdyż Ilford posiada znaczące nadwyżki magazynowe, poza tym w nadchodzących tygodniach popyt będzie prawdopodobnie dużo mniejszy niż zakładano. W każdym bądź razie zapasy te dotyczą najpopularniejszych produktów. Ilford sugeruje jednak zamówienie produktu, gdyż nie można określić w tym momencie daty wznowienia produkcji.

Firma przewiduje, że w dobie epidemii zachowania zakupowe zmienią się znacząco, ponieważ ludzie traktują priorytetowo potrzeby bezpieczeństwa, sklepy zostały zamknięte, a ludzie znacznie ograniczyli podróże i pozostają w domu. Producent ma jednak nadzieję, że w przyszłości będziemy nadal kupować papier, filmy i chemikalia.

Historia marki Ilford zaczęła się w 1879 roku, kiedy to Alfred Hugh Harman rozpoczął produkcje płyt fotograficznych z nazwą Britannia Works Company. Od 1902 roku materiały zaczęły być sprzedawane pod nazwą Ilford. Od 1989 roku firma była kilka razy przejmowana, ostatnio Harman Technology w 2015 r. został wykupiony przez brytyjską spółkę inwestycyjną Pemberstone Ventures Ltd. i przez ostatnie 5 lat produkował materiały fotograficzne.


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.