Nagroda im. Krzysztofa Millera 2021
konkursy fotograficzne
Agora - Warszawa
termin zgłoszenia - 28.10.2021
wyborcza.pl/wiecejswiata
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 

Konkurs Millera 2021 to konkurs organizowany przez Agorę na najlepszy materiał fotograficzny 2021 roku. Nagroda im. Krzysztofa Millera to forma przypomnienia tego fotoreportera, pracującego wiele lat dla Gazety Wyborczej. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które prześlą do 28.10.2021 własne zestawy zdjęć na adres redakcji wyborcza.pl.

Uczestnictwo w konkursie jest nieodpłatne. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Millera otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3  materiały fotograficzne  tj. 3 (trzy) prace konkursowe. Do udziału w konkursie mogą zostać zgłoszone dowolne formy fotograficzne (w tym fotoreportaż, dokument, seria portretów, seria pejzaży itp.) wykonanych dowolną techniką sprzętem fotograficznym, jak również telefonem komórkowym, z zachowaniem wymagań technicznych (rozdzielczość dłuższy bok min. 3000 px. RGB z maksymalną jakością. Obróbka zdjęć przesłanych do konkursu może podlegać działaniom wyłącznie odpowiadającym zabiegom stosowanym w ciemni fotograficznej. Zmiany typu fotomontaż są niedopuszczalne.

Nagroda im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia została zainicjowana w 2018 r. Do pierwszej edycji konkursu zgłoszono 300 prac, razem 5 tysięcy zdjęć. Laureatem pierwszej edycji została Anna Liminowicz nagrodzona za fotoreportaż „Między blokami". Nagrodzeni są z reguły również prezentowani w publikacjach Agory np. w "Dużym Formacie".


Nagroda im. Krzysztofa Millera – konkurs na najlepszy materiał fotograficzny 2021 roku. Nagroda jest przyznawaną corocznie w grudniu za najlepszy materiał fotograficzny roku poprzedniego. Celem konkursu jest promocja fotografii o wyjątkowych wartościach dziennikarskich, wyróżniających się pogłębionym, rzetelnym i odważnym spojrzeniem na trudne tematy społeczne, polityczne, ekonomiczne i kulturowe.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 materiały fotograficzne o dowolnej tematyce społecznej, politycznej, ekonomicznej bądź kulturowej.

Materiał fotograficzny powinien zawierać od 7 do 12 fotografii, w tym co najmniej cztery zdjęcia wykonane w okresie od 1 września 2020 r. do 1 września 2021 r.

Zdjęcia należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie konkursu. Nagroda główna: 10.000 zł oraz w kategorii “Wolność, solidarność, tolerancja” – Nagroda Fundacji Gazety Wyborczej: 5.000 zł


Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Wystawy i warsztaty fotograficzne

Nothing to show. You must configure the data source of the widget.
X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.