Mary Ellen Mark
street photo
USA
2015
Mary Ellen Mark
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (4 Votes)

 

Mary Ellen Mark jest znaną amerykańską fotografką, słynącą z fotografii dokumentalnych, fotoreportażu, portretów i również wykorzystywania jej pojedynczych ujęć w kampaniach reklamowych w XX w. Mary Ellen Mark opublikowała 18 kolekcji swoich prac, a jej fotografie były wystawiane w galeriach i muzeach na całym świecie oraz szeroko publikowane w tak uznanych publikacjach.

W 1969 r. na zlecenie magazynu Look robiła zdjęcia na planie filmu Satyricon Federico Felliniego. Mary Ellen spędziła trzy miesiące na planie i wykonała ponad 4000 zdjęć. Następnie rozpoczęła cykl fotografii w Wielkiej Brytanii, o ludziach uzależnionych od heroiny, snastepnie pojechała do Indii realizując materiał o indyjskiej sztuce cyrkowej. Kolejnym cyklem z indyjskich projektów był cykl Falkland Road, polegający na fotografowaniu prostytutek w Indiach i Bombaju. Mary Ellen zawsze mówiła o sobie jako o fotografie ulicznym.

 

"Uwielbiam robić niepozowane zdjęcia - chyba znacznie bardziej niż formalne portrety, które również czasem wykonuję. Jest to bardzo trudne, ponieważ trzeba rejestrować wiele ujęć i być dyskretnym".

 


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.