Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
sprzedał za 69 milionów
info
USA
2021
Beeple - Mike'a Winkelmann
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)

 

Elektryzują Was czasami informacje na temat cen sprzedanych obrazów? Z reguły ceny na aukcjach dzieł malarskich klasyków nikogo już nie dziwią. Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy sprzedawane są obrazy cyfrowe, sporządzony jakby nie patrzeć przez maszynę, co prawda wysokiej klasy aparat fotograniczny, ale w końcu maszynę i cena osiąga niebotyczną wartość na rynku, w dodatku uznanego jakby nie patrzeć i znanego domu aukcyjnego. Tym bardziej, jeśli aukcja została dość mocno nagłośniona przez media i koncerny medialne, a nawet poważne stacje takie jak CNBC Television. No, bo w końcu cena za jpg nie była byle jaka. Kto uzyskał taką kosmiczną cenę i za co?

Jpg artysty Mike'a Winkelmanna o pseudonimie Beeple został sprzedany na aukcji domu aukcyjnego  Christies.com. Aukcja była oczywiście ze względów panującego wirusa Covid - 19 w formie licytacji online. Dzieło zostało sprzedane za BITcoina czyli niewymienialny token. Jak widać na miniaturce najlepiej wyceniany na świecie jpeg to montaż, składający się z setek obrazów.

Nabywca po wpłaceniu wylicytowanej sumy wraz z prowizją dla domu aukcyjnego otrzyma elektroniczny certyfikat potwierdzającym prawo własności do collage zrobionego przez Mike'a Winkelmanna.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)