Wystawa "Vintage"
fotografia analogowa
Vivid Gallery
06-17.02.2024
Łukasz Spychała
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

 

Wystawę fotografii analogowej "Vintage" autorstwa Łukasza Spychały możecie zobaczyć już niebawem w galerii Vivid Gallery we Wrocławiu, znajdującej się przy placu Tadeusza Kościuszki 4. Wszystkie prezentowane na wystawie fotografie zostały zrobione za pomocą aparatów tradycyjnych. Dodatkowo będą też Instaxy i Polaroidy. Oprowadzanie autorskie po wystawie w czwartek 08.02.2024 o godz. 19:30. Wystawę można zwiedzać w dniach od 06 do 17 lutego 2024 r. w Vivid Gallery

 

"Wystawa "Vintage" przenosi widza w świat tekstur i barw minionych lat poprzez unikalne zdjęcia stworzone przez autora przy użyciu techniki analogowej. Jego sztuka odkrywa piękno w miejscach, przedmiotach i stylizacjach z przeszłości, wpisując się w poszukiwanie elementów vintage, które odzwierciedlają niepowtarzalny klimat minionych czasów. Wykorzystanie filmów fotograficznych dodaje głębi każdemu obrazowi, ukazując, że proces tworzenia jest równie istotny, co sam rezultat. Rzadkie, przeterminowane, a nawet już nieprodukowane filmy wnoszą nutę tajemniczości do każdego zdjęcia, dodają unikalnego charakteru, ale również ukazują, jak miejsca i przedmioty z przeszłości nabierają nowego życia w obiektywie. Każdy kadr prezentowany na wystawie jest niepowtarzalny, opowiada swoją własną historię i zachwyca przemyślaną kompozycją, światłem, atmosferą, emanując w ten sposób emocjami. Wystawa jest zatem okazją do poznania wyjątkowego talentu i wrażliwości fotografa oraz eksplorowania niezwykłego świata fotografii analogowej. Prezentowane zdjęcia powstały w latach 2018-2023".

 

"Łukasz Spychała "Koneser", urodzony w 1995 roku we Wrocławiu, jest z wykształcenia magistrem inżynierem informatyki, a z zamiłowania fotografem, który był już wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. Od 2015 roku jest członkiem Stowarzyszenia paraArtystycznej Fotografii - Agendy Kultury Politechniki Wrocławskiej (SpAF). Jego zdjęcia były prezentowane na wielu wystawach, w serwisach internetowych i magazynach artystycznych. Fotografuje aparatem średnioformatowym Mamiya RB 67 Pro-S, używając czarno-białych, kolorowych i diapozytywowych filmów fotograficznych. Jego ulubionymi rodzajami fotografii jest portret kobiecy i fotografia aktu, w których się specjalizuje. Największe zdobyte osiągnięcie to tytuł "Professional Analog/Film Photographer of the Year" w konkursie International Photography Awards 2022".

Galeria autora tutaj. 

 

 

 

 

 


Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.