Festiwal Fotografii Analogowej
impreza fotograficzna
Skoczów
17-18.11.2023
skofot.pl
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

IX Festiwal Fotografii Analogowej „Skofot” to cykliczna impreza fotograficzna nakręcana przez Stowarzyszenie „Wrzos” ze Skoczowa, przy współpracy miejscowego ZSTiO i wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Skoczowie. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko, a dyrektorem artystycznym całości jest jak zwykle Jerzy Rzechanek. Wernisaż i Gala Otwarcia przewidziana jest na piątek 17 listopada o godzinie 17.00. W tym roku motywem przewodnim festiwalu ma być refleksja:

 

"Czy w świecie opanowanym przez cyfrowe media istnieje możliwość analogowego szaleństwa?"...

 

Skoczowski Festiwal Fotograficzny to impreza dedykowana dla wszystkich miłośników fotografii analogowej, ale nie tylko... Impreza od dziewięciu lat prezentuje i promuje współczesną fotografię analogową. W programie znajdziecie wiele wybitnych twórców, warsztaty i wypowiedzi panelowe dotyczące tematu głównego i "współczesnej filozofii analoga". Miejscem prezentacji artystów jest jak zwykle Teatr Elektryczny w Skoczowie, a dokładnie studyjne kino w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Wjazd na wszystkie imprezy jest oczywiście darmowy. Festiwal zadebiutował w 2015 roku z inicjatywy Jerzego Rzechanka. W tym roku do Skoczowa przyjadą: Kasia Kalua Kryńska, Sonia Firlej, Konrad Janowski, Natalia Gołębiewska i Waldemar Markiewka. Każdy z artystów prezentuje inną dziedzinę fotografii, ale ich wspólnym mianownikiem jest praca na analogowych materiałach. Główną ideą jest spotkanie i dyskusja, a zapraszani goście podczas spotkań autorskich dzielą się z publicznością swoją „filozofią” i prezentują własne odmienne spojrzenia artystyczne.

 

Oprócz spotkań na żywo w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie będą prowadzone transmisje w czasie rzeczywistym na profilu „Skofot” portalu Facebook. Wszystkie spotkania są otwarte i darmowe.

 

Szczegółowy rozkład jazdy imprezy:


Piątek, 17 listopada 2023:


- godz. 18.00 - Gala otwarcia IX Festiwalu Fotografii Analogowej "Skofot"
- godz. 18.30 - Kasia Kalua Kryńska

Sobota, 18 listopada 2023:


- godz. 10.30 - Sonia Firlej
- godz. 12.00 - Konrad Janowski
- godz. 13.30 - Natalia Gołębiewska
- godz. 15.00 - Waldemar Markiewka

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na profilu „Skofot” na portalach Instagram i Facebook oraz na stronie www.skofot.pl.

 


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.