„Pejzaż industrialny”
wystawa fotograficzna
Galeria Fotografii Ratusz
06-20.11.2023
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

 W poniedziałek, tj. 06 listopada, o godzinie 16:30 w Ratuszu, odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy członków ZTF-u, pt. „Pejzaż industrialny”. „Pejzaż industrialny” Wschodnia 2023 to nie jest tylko miejsce uwiecznione w fotografii. To również cechy, stany, etapy czy zjawiska. We „Wschodniej” jak pisza autorzy wystawy "nie zamykamy się na przeszłość, szukamy współczesnych odniesień zarówno bliskich, jak i dalekich. Jest ona wielowątkowa. Akcenty często rozkładają się w przeciwnych biegunach. Wschodnia bowiem to coś, obok czego nie można przejść obojętnie. To miejsce bardzo wyraźne, które kocha się, bądź nienawidzi. Miejsce spokojne i urzekające, wzruszające, ale też irytujące. Miejsce, które nie pozostaje bez echa, zostawia po sobie wyraźny ślad nie tylko u przybyszy, ale również wśród swoich mieszkańców"(...)

 

„Pejzaż industrialny” jest kontynuacją projektu, który we wcześniejszych edycjach prezentowany był w postaci wystaw plenerowych i Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Wschodnia.

 

Autorzy prac:


Diana Berdak, Sławomir Borysz, Wojciech Chudzik, Paweł Czop, Katarzyna Gondek, Wojciech Kapuściński, Anna Kwiatkowska, Wojciech Lembryk, Tadeusz Mierzwa, Stanisław Orłowski, Andrzej Pogudz, Bogdan Pupiec, Wojciech Rycaj, Marek Ryś , Waldemar Siatka, Dariusz Szopa.
Wystawa zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zamość.


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.