animacja poklatkowa
wykłady fotograficzne
Katowice
20-22.10.2023
Muzeum Śląskie
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 
Już niebawem czeka na Was cykl wykładów, spotkań i warsztatów z dziedziny nowych mediów w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wisienką na torcie są warsztaty z animacji poklatkowej, jakie odbędą się w terminie od 20 do 22 października 2023 r. pod tytułem - "See thesound". Liczba miejsc ograniczona, a na zgłoszenia macie czas tylko do 17.10.2023. Prowadzący: Wojtek Kukuczka, Marek Straszak.


Weekendowe warsztaty z zakresu nowych mediów są projektem autorskim i przedsięwzięciem Marka Straszaka z UdKw Berlinie (Berliński Uniwersytet Sztuk Pięknych) oraz Wojtka Kukuczki z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych realizowanym przez Fundację Wielki Człowiek. Pomysł zrodził się z czystej chęci działania i wymiany doświadczeń, twórczych aktów i kreatywnych myśli w dziedzinie multimediów – sztuki nowej i coraz bardziej popularnej oraz pożądanej. Współcześnie narzędziem młodego artysty przestaje być pędzel i ołówek, a staje się nim tablet, kamera, strona www. Jak zawsze jednak za tym gąszczem technologicznych rozwiązań stoi człowiek i jego potrzeba wypowiedzi. Warsztaty kierowane są do osób zarówno zaawansowanych w dziedzinie fotografii i animacji, jak i do całkowicie początkujących uczestników. Program jest każdorazowo profilowany do wymagań określonej grupy warsztatowiczów. Podsumowaniem trzydniowego cyklu weekendowego będzie pokaz finałowy, na którym zostaną zaprezentowane prace kursantów wykonane podczas warsztatów.

Warsztaty będą poświęcone animacji poklatkowej. Mogą w nich wziąć udział osoby, które ukończyły 14 lat i dokonają zgłoszenia pod adresem e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 691 156 476.

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest posiadanie aparatu cyfrowego oraz statywu. Na warsztaty zapraszamy też osoby z niepełnosprawnościami o szczególnych potrzebach. Warsztaty stwarzają przestrzeń do integracji takich osób z innymi uczestnikami zajęć oraz pozwalają na nawiązanie twórczych kontaktów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.Info: Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.