Fotofestiwal Open Call
festiwal fotografii
Łódź
do 20.12.2022
Fundacja Edukacji Wizualnej
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

 


Do 20 grudnia włącznie możecie wysyłać swoje prace w ramach naboru do Fotofestiwal Open Call 2023 na prezentacje Fotofestiwalu w Łodzi. Nabór ruszył w połowie października i jego celem jest zaprezentowanie ciekawych artystycznie wizji i prac szerszej publiczności na Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi jaki odbedzie się w czerwcu 2023. Kto może pokazywać prace? Nie ma tu większych ograniczeń formalnych i tematycznych. Festiwal jest otwarty, nie ma ograniczeń tematycznych i wiekowych. Są tylko ograniczenia finansowe. Zgłoszenia przyjmowane są tylko online, na stronie picter.comi. Każdy z uczestników, może zgłosić maksymalnie 2 projekty zawierające od 10 do 20 fotografii. Koszt wynosi 15 euro od jednego zgłoszenia.


W każdym bądź razie, prace jakie są preferowane na festiwalu, oscylują w kierunku unikalnych pomysłów i preferują artystów o wyjątkowej osobowości, którzy tworzą projekty prezentujące odważne i nowatorskie wizje. Jury składa się ze specjalistów z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych” i ci ludzie dokładnie wiedzą na czym polega dobra fotografia. 

 

„Wśród nadesłanych projektów jury wybierze sześć projektów, które zostaną zaprezentowane w formie wystawy. Na wybrańców czeka szerokie spektrum odbiorców - ponad 20.000 widzów, wynagrodzenie artystyczne wynoszące 1800 zł, zakwaterowanie na 4 noce, pokrycie kosztów przyjazdu do 900 zł i budżet na produkcję prac do 2000 zł.Sergio Valenzuela Escobedo – specjalizujący się w fotografii dokumentalnej.

Maja Dyrehauge Gregersen - prowadziła liczne projekty fotograficzne z partnerami z dziedziny kultury, w branży kulturalnej.

Sophia Sadovskaya - mieszkająca w Mińsku na Białorusi. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu Moskiewskiego, pracowała w galerii sztuki współczesnej „Ў” oraz w Narodowym Muzeum Sztuki Białorusi.

Salvatore Vitale – szwajcarski artysta, redaktor i edukator. Vitale jest wykładowcą na Uniwersytecie Nauk Stosowanych i Sztuki w Lucernie.

Marta Szymańska – kuratorka wystaw fotograficznych, od 2004 roku tworzy Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi.
Więcej informacji o festiwalu i programie Open Call znajdziesz na stronie fotofestiwal.com.

 

W 2019 r. nastąpiła zmiana formuły i nazwy festiwalu. Stara nazwa Grand Prix Fotofestiwal zmieniła się w Fotofestiwal Open Call. W nowej edycji organizator zrezygnował z klasycznej formuły konkursowej. Zamiast wysyłania zdjęć na konkurs, aktywowano zgłoszenia własnych projektów w formie prezentacji na stronie.

 


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.