MARTA ZGIERSKA - POST
wystawa fotograficzna
świat
2019
MARTA ZGIERSKA
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

MARTA ZGIERSKA - POST
Cykl Post nagrodzony został Prix HSBC pour la Photographie i w formie wystawy podróżował po galeriach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Post to opowiadanie o traumie, wewnętrznej szarości, ciszy i emocjonalnym napięciu. To niejako indywidualna terapia w formie fotografii, która zamyka przeszłość i pozwala zapomnieć. W ten sposób fotografka poprzez motywy autobiograficzne dystansuje się do swoich lęków. Fotografie są inspirowane wydarzeniami z życia fotografki, która w wywiadach wspomina o traumatycznych przeżyciach z 2013 roku, kiedy to miała poważny wypadek samochodowy.

"Otarłam się o śmierć, z trudem oswajana rzeczywistość wymknęła mi się z rąk".


Marta Zgierska urodziła się w 1987 roku w Lublinie. Jest absolwentką fotografii Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz teatrologii i dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


W 2015 roku Zgierska trafiła na Top 50 najciekawszych fotografów młodego pokolenia na świecie fundacji Lens Culture. Otrzymała takie nagrody jak: Daylight Photo Awards (2016), FotoLeggendo Giovanni Tabo Prize (2016), Kolga Tbilisi Photo Award (2016). W 2016 roku zdjęcia z wystawy Post zostały wydane w formie książki fotograficznej przez Actes Sud.
W trakcie realizowanie ekspozycji Post, autorka zaczęła pracować również nad nową serią fotogramów pt" "Drętwienie".

Marta Zgierska - Post from Matej Sitar on Vimeo.


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.