Podkarpacka Ikonosfera
konkursy fotograficzne
podkarpackie.pl
2022
podkarpackie.pl
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zaprasza wszystkich fotografów, w tym artystów fotografów i amatorów do 1. edycji konkursu fotograficznego pod nazwą „Podkarpacka Ikonosfera”. Głównym motywem przewodnim konkursu "jest szeroko rozumiana kultura techniczna województwa podkarpackiego". Fotografie można dosyłać maksymalnie  do 7 października 2022 r. Przewidziano nagrody w wysokości 15 000 zł. Nagroda główna: 6000 zł i wyróżnienia po 3000 zł brutto. Cel konkursu to stworzenie i zebranie fotografii prezentującej krajobraz kulturowy Podkarpacia, promocja województwa podkarpackiego i edukacja kulturowa w obszarze fotografii. W 2022 roku przypada dwusetna rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy, przedsiębiorcy, związanego z województwem podkarpackim. W ramach konkursu odbędzie się wystawa pokonkursowa, pod koniec 2022 r.

 
Co może być motywem inspiracji dla twórców: dziedzictwo techniki, budowle przemysłowe, budynki i maszyny, zakłady produkcyjne, fabryki, kopalnie, magazyny, transport i jego infrastruktura, a także miejsca o funkcji socjalnej związanej z przemysłem – zabudowania mieszkalne. Również elementy inżynierii, konstrukcje budynków, budowli mostowych, drogowych, kolejowych, wodnych, inżynieria energetyczna, inżynieria awiacji), dziedzictwo techniczne (np. techniczne i społeczne środowisko pracy – organizacja pracy, narzędzia, kolekcjonerstwo artefaktów technicznych i muzealnictwo techniczne), jak również potencjał regionu związany z współczesną techniką.

 

Rozkład Jazdy Konkursu:

- 26.052022 – otwarcie naboru,
- 07.10.2022 - zakończenie przyjmowania prac,
- 17.11.2022 r. ogłoszenie wyników konkursu.

Jury konkursu: Marek Grygiel, Paweł Żak, Arkadiusz Gola, Jerzy Skiba, Robert Godek – dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Jak wysyłać prace? Prześlij  skan formularza rejestracyjnego oraz fotografie w formie cyfrowej np. WeTransfer na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Info: podkarpackie.pl/index.php/kultura/nagrody/nagroda-w-konkursie-fotograficznym-podkarpacka-ikonosfera


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.