Fotografie Wandy Rutkiewicz
Wystawa Fotografii
Warszawa, ul. Bracka 6/8
02.2022
PAP
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Prezentacja zdjęć Wandy Rutkiewicz z archiwum PAP. Unikatowe fotografie Wandy Rutkiewicz z archiwalnych zdjęć PAP można było obejrzeć w budynku Agencji (ul. Bracka 6/8 w Warszawie) w lutym 2022 r. To unikatowy zbiór fotografii pokazujących Wandę Rutkiewicz w sytuacjach oficjalnych i mniej oficjalnych. Nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich himalaistek. Wanda na wystawie PAP przedstawiona została w życiu codziennym, podczas wizyty u papieża, w większości jednak w górach, kiedy działa w swoim żywiole, jak również podczas ataków szczytowych w Himalajach.

Jak powiedziała Katarzyna Liebrecht, kierownik Archiwum Foto PAP większość z 50 fotogramów wybranych na wystawę pochodzi z archiwum PAP, w tym 11 prac pozyskane zostało z Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki i ze zbiorów prywatnych. W zestawie są zdjęcia publikowane wielokrotnie, jak te z papieżem, ale jest również wiele zdjęć, które nie zostały jeszcze nigdzie opublikowane. Fotografie po dokonanej selekcji zostały zeskanowane, wyczyszczone elektronicznie i opisane i będą w przyszłości dostępne na stronie PAP, pod adresem zdjecia.pap.pl lub w dziale sprzedaży zdjęć PAP. Wydawnictwa autorzy książek oraz zaintersowani kolekcjonerzy będą mogli wykupić licencję do publikacji, czy do innych celów, wystarczy złożyć taką dyspozycję i zapytać w PAP.  


Wystawa Wandy Rutkiewicz jest drugą wystawą PAP w ramach projektu„Historia Polskich Marek”. Pierwszą wystawą był zbiór zdjęć bożonarodzeniowych, w którym zaprezentowano zabawy choinkowe organizowane w latach 70. „Historia Polskich Marek” to unikatowy projekt dostępny na stronach zarządzanych przez PAP pod adresem: historiapolskichmarek.pap.pl

Zdjęcia Wandy Rutkiewicz - Archiwum Wandy RutkiewiczX

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.