Zapis Socjologiczny
wystawy fotograficzne
Radom
maj-wrzesień 2022
Muzeum Wsi Radomskiej
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 
"Zapis Socjologiczny 1978-1990" to wystawa zaprezentowana w Muzeum Wsi Radomskiej. To zestaw fotografii Zofii Rydet, prezentujący Polską wieś w końcowych latach PRL. Wystawa "Zapis Socjologiczny 1978-1990". Co prawda wernisaż odbył się już 24 czerwca o godzinie 17.00 w spichlerzu z Wilkowa, ale fotogramu możecie zobaczyć do końca września 2022 r.

Na otwarciu swoją obecność zaakcentował nawet Andrzej Zygmuntowicz - wiceprezes Zarządu Głównego i przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF, który nieco opowiadał o fenomenie fotografii Zofii Rydet.

Autorka przedstawia wizerunki mieszkańców wsi i miast, w różnych rejonach Polski na tle wybranej ściany ich własnego mieszkania Zdjęcia autorki zaliczane są do kanonu polskiej fotografii dokumentalnej. Kurator wystawy jest Sebastian Klochowicz.
 
 
“Zapis socjologiczny” - to zealizowany od 1978 roku (miała wówczas 67 lat), cykl, portretów rodzinych we wnętrzu domostw. To kilkanaście tysięcy negatywów, pokazujący tradycyjny, przemijający obraz polskiej wsi, nawiązujący do dziewiętnastowiecznej "fotografii zakładowej". Zdjęcia cechuje prostota, naturalność i szczerość.
X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.