Fotofestiwal w Łodzi 2020

Fotofestiwal
festiwal fotografii
Łódź
06-23.08.2020
Fundacja Edukacji Wizualnej
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

 

Mimo oczywistych problemów związanych z organizacją imprez, Fotofestiwal w Łodzi 2020 odbędzie się w terminie 6-23 sierpnia 2020 r. Jest pewien plus z całej tej sytuacji okołowirusowej. Cena wjazdu na imprezę będzie tańsza. Organizator zdecydował się radykalnie obniżyć ceny i ustalił za wejściówkę 10 zł , a 5 zł zapłacicie za bilet ulgowy. Co więcej nie ma karnetów, a wydarzeń specjalnych jest mniej. Jest oczywiście, jak przystało na festiwal tej klasy kilka imprez towarzyszących, między innymi w Art_Inkubatorze na Tymienieckiego 3, w Offie i innych galeriach łódzkich. 


Mimo, że festiwal trwa do 23 sierpnia okres największego "wysypu" prezentacji będzie w terminie 6 i 16 sierpnia. Należy zauważyć, że wystawy Programu Głównego będą odbywać się do 23 sierpnia 2020 r, a do 16 sierpnia zobaczycie dawne Grand Prix Fotofestiwal na Tymienieckiego 3.
 

Zmiany: Dotychczasowy Grand Prix Fotofestiwal zmienia nazwę na Fotofestiwal Open Call. W nowej edycji organizator zrezygnował z klasycznej formuły konkursowej. Zamiast wysyłania zdjęć na konkurs możesz wysłać zgłoszenia własnych projektów w formie prezentacji. Termin nadsyłania prac do 4 grudnia 2019.

 

Z 800 projektów wybrało prace sześciorga artystów do prezentacji w 2020 r.


Jorge Fuembuena (Hiszpania) – Inside Insect
Kata Geibl (Węgry) – There Is Nothing New Under the Sun
Bartha Máté (Węgry) – Kontakt
Marcel Rickli (Szwajcaria) – AEON
Katarzyna i Marianne Wąsowska (Polska) – Waiting for the Snow
Shelli Weiler (USA) – ENJOY House


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.