TIFF Festiwal 2019
festiwal fotografii
Wrocław
04-08.09.2019
Tiff Festiwal, TIFF Collective
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

 

11.05.2019 - Ruszył nabór do TIFF Open. Ostateczny termin nadsyłania prac to 3.06.2019. TIFF Open to otwarty konkurs dedykowany twórcom nieszablonowym, tworzącym wybitnie autorską fotografię. Konkurs nie ogranicza twórców do jakiegoś określonego nurtu tematycznego. Preferowane będą jednak prace nawiązujące do hasła festiwalu - “Światy”.

Spośród zgłoszeń zostanie wybranych trzech laureatów. Nagrodzone prace i cykle zostaną zaprezentowane na tegorocznej edycji TIFF Festival 2019. Dodatkowo jury wybierze 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshow podczas Festiwalu. W jury w tym roku sie znajdą: Maciej Bączyk, Anna Mituś - kuratorka BWA Wrocław Główny, Krzysztof Pacholak, Maciej Bujko - dyrektor artystyczny TIFF Festival.

 

13.04.2019 - TIFF Festiwal 2019 we Wrocławiu. TIFF Festiwal odbywa się od 2011 roku. Co roku zmienia swoją formułę. Szósta edycja odbywała się pod hasłem przewodnim podróży i przemieszczania się - "Rivers & Roads".  "Imigracje/emigracje", "Wyprawy wyobrażone".

W 2018 r. mottem festiwalu była "Współpraca". Zaproszeni goście próbowali odpowiedzieć na pytania jak zmieniają się komunikacja na poziomie cyfrowych społeczności. Festiwal zaprezentował 9 wystaw, 43 wydarzenia.

W tym roku formuła festiwalu to “Światy”.

W ramach festiwalu odbywał się również konkurs TIFF Open. Jury wybrało w 2018 r. cztery artystki - Madjare Kristine, Karolina Wojtas, Katarzyna Wojtas i Patrycja Wojtas - których pracuje zobaczymy w następujących wrocławskich galeriach: Tętno, U Agatki, Entropia i Arttrakt.

Na wydarzenia festiwalu składają się wystawy tematyczne, publikacje fotograficzne, spotkania i oprowadzania kuratorskie, pokazy slajdów, spotkania autorskie, panele dyskusyjne, pokazy filmów, eksperymentalne projekty pod nazwą TIFF Open.

Obok prac prezentowanych i nagrodzonych przez specjalne jury przyznawana jest również nagroda publiczności. Zdjęcia do tej części prezentacji będzie można wysyłać w 2019 na specjalnej stronie organizatora.


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.