9. Vintage Photo Festival
Festiwal Fotografii
Bydgoszcz
15-24.09.2023
Fotografistka
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

9. edycja Festiwalu Miłośników Fotografii w Bydgoszczy. Festiwal dedykowany jak nazwa wskazuje dla miłośnikom fotografii tradycyjnej. Festiwal w Bydgoszczy to cykliczna impreza odbywająca się od 2015 roku. Organizator zaprasza artystów z bardzo różnych kręgów formalnych i technicznych, dla których nawiązywanie do fotografii tradycyjnej ma charakter z reguły dość powierzchowny i płynny. 9. Vintage Photo Festival odbędzie się w terminie: 15 -24 września 2023 r.


W tym roku hasłem przewodnim 9. Vintage Photo Festival ma być „Obserwatorium”. To ukłon w kierunku roku Mikołaja Kopernika. W programie imprezy przewidziano pokazy twórczości takich autorów jak: Edwarda Hartwiga, Andrew Rovenko, Marii Chrząszczowej, Emilii Martin. W grupie zaproszonych gości tematycznym nawiązaniem do tytułu ma być prezentacja astrofotografii Jasona De Frietas oraz projekt ukazujący życie Simony Kossak i Lecha Wilczka. Jak zwykle przewidziano wystawę finalistów Vintage Grand Prix 2023. Prezentowane wystawy uzupełnią pokazy filmowe o życiu Nan Goldin, Lee Miller, Margaret Bourke-White i Marthy Gellhorn.

Mały podgląd prac zaprezentowanych na wystawie.


Wystawy główne będą się odbywać w tym roku przestrzeni wystawienniczej Bydgoskiego Centrum Finansowego, w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Bydgoskim Centrum Sztuki, Galerii Wspólnej. W ramach programu imprezy zaplanowano również warsztaty poświęcone tradycyjnym technikom fotograficznym, które poprowadzi Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Dodatkowo w programie eventu odbędą się imprezy towarzyszące: pokazy filmowe, premiery książek fotograficznych, spotkania autorskie, targi sprzętu, książek, starych zdjęć.

Początek i Gala Otwarcia 9. edycji festiwalu Vintage Photo Festival w Miejskim Centrum Kultury już 15 września 2023 r. o godzinie 18.00. W trakcie  otwarcia festiwalu pokaz slajdów fotografii z archiwum Fortepan oraz muzyką na żywo.


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.