Nelli Palomäki - fotograf miesiąca

Nelli Palomäki
dokument
Finlandia
2020
Nelli Palomäki
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

Nelli Palomäki (ur. 1981) to młoda fińska fotografka portretowa, której prace były wystawiane na wielu międzynarodowych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wiosną 2010 roku zajęła drugie miejsce w konkursie Sony World Photography Awards w kategorii portretu, a jeszcze tego samego roku Fundacja Hasselblad przyznała jej stypendium Victor Fellowship Grant na studia magisterskie w Londynie. Jej prace znajdują się także w kilku stałych kolekcjach, m.in. Moderna Museet w Sztokholmie, Fundacji Hasselblad w Göteborgu i Helsińskim Muzeum Sztuki. Pierwsza książka Palomäki „ Oddychanie tym samym powietrzem” ukazała się wiosną 2013 roku i stanowi zbiór jej dotychczasowych prac. Jej fotografie były także wystawiane pod tym samym tytułem w Kopenhadze i Berlinie.

Fotografie Palomäki np. czarno-białe portrety dzieci i młodych dorosłych są ponadczasowe.

„Nigdy w pełni nie zrozumiemy ani nie odtworzymy tej chwili, umarła ona w momencie swoich narodzin. Niestety, portret jest tylko cieniem naszego spotkania, małą plamą po wspólnie spędzonym czasie.” ,

Palomäki w swojej pracy używa lustrzanki dwuobiektywowej. Już na początku studiów bardzo przywiązała się do jego walorów technicznych i formatu 6×6. Palomäki jest konsekwentna w komponowaniu swoich obrazów. Wydaje się, że preferuje kompozycję centralną i lubi zostawiać trochę przestrzeni nad i wokół swoich bohaterów. Palomäki pracuje zarówno w środowisku studyjnym, jak i domowym. Oświetlenie na jej zdjęciach zawsze wydaje się bardzo naturalne.

 

Jej prace na platformie artsy.net są sprzedawane w przedziale od 1 tys do 5 tys $.


Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.