Alex Majoli - Scene
Alex Majoli
Paryż
2019
Mack + Le Bal, Paryż
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Format: Oprawa miękka, obwoluta
Ilość stron: 126
Data publikacji: 2019
Wymiary: 38 X 22,5 cm
ISBN: 978-1912339297

 

Książka Scene fotografa Alexa Majoli. Arcydzieło dokumentu fotograficznego. Cykl fotografii w większości czarno-białych. Wybór z najlepszych fotografii Alexa zrealizowanych przez osiem lat podczas demonstracji, kryzysów humanitarnych. Swoiste świadectwo naszych czasów.
Naprawdę duży format, bo lbum ma wymiary 38 X 22,5 cm i 126 str. Świetny druk i oprawa, dopracowany i kompletny wybór zdjęć. Już cena u wydawcy wynosiła 175 GBP. Obecnie książka jest białym krukiem, rarytasem na rynku wtórnym, za która trzeba zapłacić powyżej 150 EUR - 200 EUR. Alex Majoli członek Magnum Photos, dokumentował konflikty na całym świecie, w tym wykonywał zlecenia dla New York Times Magazine, Granta, National Geographic i Newsweeka. W środku eseje Davida Campany'ego i Corinne Rondeau. Fotografie były wykonywane przez autora przez osiem lat podczas demonstracji, kryzysów humanitarnych wydarzeń społecznych. Wybitne świadectwo naszych czasów. Zwraca uwagę wysoki poziom druku i designu.

To co zwraca uwagę w książce, to jest specyficznie kształtowane światło. Fotografie Alexa są bardziej iluzjonistyczne i naturalne i mają własną malarską spójność. Jak uzyskuje Alex takie nasycenie i emocje? Alex Majoli używa bardzo mocnego oświetlenia błyskowego. Oświetla to, co jest dla niego ważne i blisko, a pozostała część kadru pogrążona jest w ciemności lub czymś przypominającym światło księżycowe. Przestrzenie wyglądają jak niedoświetlone. Wszystko wydaje się dziać pod koniec dnia, kiedy jest noc i nie ma już słońca.

źródło: davidcampany.com/alex-majoli-scene/


Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.