Przegląd Fotografii
festiwal fotografii
Kielce, ul. Kapitulna 2
26.04.2024
bwakielce.art.pl.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 


Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach organizują "Przegląd Fotografii w Technikach Dawnych i Alternatywnych". Impreza jest częścią III Festiwalu Fotografii FOTOPERYFERIE. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2024 roku. Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w Galerii Dolnej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach 26 kwietnia 2024 r. Wystawa potrwa od 26 04 – 16 06 2024 r.


Wymagania techniczne plików cyfrowych:


- Wymiary zdjęć: 2400 pikseli po krótszym boku.
- Rozdzielczość nie mniejsza niż 300 dpi.
- Przestrzeń kolorów:  sRGB, 8-bit.
- Typ pliku: jpeg (jpg)
- Wielkość pojedynczego pliku nie może przekraczać 10 MB.
- Reprodukcje prac, opisane z zachowaniem kolejności wpisanej w karcie zgłoszenia (nr-nazwisko-imię-tytuł) wraz z wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszeniową (pdf lub skan) należy nadsyłać mailem lub WeTransferem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- W temacie maila należy podać: FOTOPERYFERIE 2023 oraz swoje imię i nazwisko.
- Wysyłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

Przegląd jest platformą do prezentacji dla artystów korzystających z technik fotograficznych tradycyjnych oraz eksperymentalnych. Wystawa jest otwarta dla wszystkich artystów używających technik dawnych i alternatywnych, takich jak odbitka albuminowa, guma, pigment, odbitka olejna, cyjanotypia, mokra płyta kolodionowa, papier solny oraz prace eksperymentalne. Wyjątkiem są prace wykonane tradycyjnymi technikami srebrowymi i cyfrowymi, z wyjątkiem tych, które zostały uzyskane za pomocą niestandardowych metod naświetlania, czy obróbki.

Procedura zgłoszeń obejmuje maksymalnie 3 pojedyncze prace lub dyptyk wraz z pojedynczą pracą, lub jeden tryptyk - łącznie 3 fotografie.

Zakwalifikowane prace trzeba będzie przesłać lub dostarczyć osobiście na adres Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, znajdujący się przy ulicy Kapitulnej 2, 25–011 Kielce. Przygotowane do prezentacji w galerii prace powinny być oprawione i mieć na odwrocie przyklejoną etykietę, zgodnie z załącznikiem do regulaminu.

Prace nieoprawione powinny być przygotowane do prezentacji w standardowych ramach BWA, z passe-partout, podkładem lub w formacie dostosowanym do rozmiarów ramek: 100 x 70, 80×60, 70×50, 40 x 30 cm.


Info: fundacjaimksk.pl/festiwal-fotografii-fotoperyferie-kielce-2024/Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Wystawy i warsztaty fotograficzne

Nothing to show. You must configure the data source of the widget.
X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.