Festiwal Fotografii Plener
Festiwal Fotografii 
Żory, ul. Katowicka 3
01-26.10.2023
Festiwal Fotografii Plener Żory
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

 

Festiwal Fotografii Plener to impreza odbywająca się cyklicznie od 2010 roku. Na festiwalu prezentowani są autorzy specjalizujący się w szeroko rozumianym spektrum fotografii. W tym roku pełna nazwa festiwalu to: XIII Festiwal Fotografii Plener - #Kobiety Fotografii. W ramach imprezy zobaczycie kilkanaście wystaw fotograficznych w tym wystawę prac Ewy Rubinstein #Kobiety Fotografii. Muzeum Ognia w Żorach zaprasza od 1 do 26 października 2023 roku, na wystawę fotografii Ewy Rubinstein zorganizowanej w ramach XIII Festiwalu Fotografii Plener 2023 #Kobiety Fotografii w Żorach. Debiutancką wystawę indywidualną pod tytułem „Bezdech” pokaże również Aneta Nytko.  

 "Tegoroczny festiwal pokaże przekrój tematów, form i miejsc w obiektywach siedmiu artystek. Jednym z głównych punktów programu będzie wystawa  i spotkanie z urodzoną w 1933 w Buenos Aires artystką. Eva Rubinstein odwiedzi Polskę z okazji wystawy w Żorach i nadania jej przez Szkołę Filmową w Łodzi tytułu Honoris Causa. Artystka ma w swoim dorobku ponad 100 indywidualnych wystaw na całym świecie. W Żorach pokazany zostanie przekrój jej twórczości. Spotkanie z artystką odbędzie się 16 października. Spotkanie poprowadzi Dariusz Stańczuk z radia RMF CLASSIC".


Spotkanie z Ewą Rubinstein i otwarcie wystawy fotografii artystki 16 października w Muzeum Ognia. Ewa Rubinstein kilka dni wcześniej przyleci z Nowego Jorku do Łodzi, gdzie w słynnej Szkole Filmowej, wraz z reżyserką Agnieszką Holland, aktorką Mają Komorowską i producentką filmową Ewą Puszczyńską, odbierze tytuł doktora honoris causa. Spotkanie o 17.30, wstęp wolny.


Oprócz prac Rubinstein zobaczycie na festiwalu również barwne prace Umiko Utsu. Prace Utsu znajdują się w kolekcji m.in. Charlesa Saatchiego. 29 września po wystawie artystki oprowadzi jej kurator i artysta, Paweł Jaszczuk. Zaprezentowane zostaną również cztery artystki: Vanda Mesiariková (wizualny esej „Deleted Land”) Eva Bystranska, (klimat życia na osiedlowych przedmieściach), Monika Cichoszewska (w projekcie „Gniew Ziemi” pokaże pejzaż hiszpańskiej wyspy Fuerteventury, wykonane techniką ambrotypii) i Joanna Kinowska, zadebiutuje jako fotografka w projekcie nawiązującym do historii miasta Żory.

 

 


Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.