Ricoh GR III
warsztaty fotograficzne
Polska
2019
Ricoh Polska
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Cykl fotograficznych spacerów z nowym kompaktem Ricoh GR III. Spotkanie odbędzie się w 6 miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Łódzi. Podczas spacerów będzie można zapoznać się z nowym aparatem Rocih GR III. Będziecie mogli wysłuchać prezentacji dotyczącej nowej wersji, a co najważniejsze przetestować go osobiście. Pierwsze spotkanie w Warszawie poprowadzi Michał Matan. Poczatek w Relax Cafe Bar przy ul. Złota 8. Wstęp free, ale konieczne jest wcześniejsza rejestracja na stronie:

rejestracja.ricoh.pl.


Event poza krótką prezentacją to w zasadzie spacer po mieście, w czasie którego będziecie mogli fotografować własnymi aparatami, a także oczywiście aparatem Ricoh GR III.Rozkład jazdy i terminarz prezentacji w miastach


27.10 Warszawa
16.11 Kraków
23.11. Poznań
30.11 Gdańsk
07.12 Wrocław
14.12 Lódź

 

Ricoh GR III to nastęca Ricoh GR II, który reklamował się umieszczeniem dużej matrycy APS-C CMOS w niedużym kompakcie i filmowanie w jakości Full HD. GR II umożliwiał fotografowanie w rozdzielczości 16.2 efektywnych megapikseli przy nominalnej czułości ISO 3200, a nawet programowo do ISO 25600. W celu zwiększenia rozdzielczości usunięto filtr antyaliasingowy.

W nowej konstrukcji aparatu poprawiono kilka elementów i zwiększono wydajność procesora wprowadzając 24.2-megapikselową matrycę APS-C i procesor GR Engine 6. Do tego dodano 3 osiową stabilizację matrycy o wydajności 4EV, poprawiony obiektyw 18.3 mm f/2.8 z systemem redukcji drgań SR i hybrydowym autofocusem pracujący w detekcji fazy i kontrastu. Ricoh GR III to również tryb makro i możliwość ustawiania ostrości od 6 cm, wbudowany filtr szary ND (2 EV), 3-calowy, dotykowy ekran TFT LCD o rozdzielczości 1.037 mln i magnezowy korpus. Aparat nadal pozbawiony jest filtra anty-aliasingowego, a maksymalna czułość na jakiej można robić zdjęcia to 102400 ISO. Pliki można zapisywać w formie 14-bitowych RAWÓW.


    


Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.