"Echo"
książka fotograficzna
Polska
2019
Magdalena i Maksymilian Rigamonti
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 


"Echo" Magdaleny i Maksymiliana Rigamontich zdobyło tytuł "najlepszej fotograficznej książki roku" w konkursie Pictures of the Year International. To książka fotograficzna, swoisty zapis podróży z lat 2013-2017, pokazujący Wołyń - miejsca i wioski, których już nie ma. Album został wydany w formie rozkładanej mapy. Publikację tworzy 12 kart, w formacie 21 x 21 cm. Na każdej z nich są cztery czarno-białe zdjęcia. Dodatkowo zdjęcia są wzbogacone w tekst, nazwę wsi i współrzędne GPS. Zdjęcia zostały zrobione analogowym aparatem 4x5cala. Projekt graficzny książki  zrobiła Katarzyna Kubicka.

W książce fotograficznej fotografie spełniają rolę nadrzędną, narracyjną. Pokazują takie miejsca jak: Parośla, Wygranka, kościół w Kisielinie, Krzywucha, Janowa Dolina, Trupie Pole, Wola Ostrowiecka... W większości to wioski, które zniknęły z mapy i nikt tam nie mieszka.


Wśród tegorocznych finalistów Pictures of the Year International znalezli się również Aake Ericson o "Non Grata", Mads Nissen - za książkę "We are Indestructible" i Kacper Kowalski, za książkę "Over". Pictures of the Year International to konkurs organizowany przez Instytut Dziennikarstwa Donalda W. Reynoldsa w Missouri School of Journalism.

Autorzy wydali pozycję w Press Club Polska, w nakładzie 500 egzemplarzy. Większość środków na publikację w wysokości 20 tys. PLN uzyskali ze składek darczyńców na portalu polakpotrafi.pl.

polakpotrafi.pl/projekt/echo-ksiazka-fotograficzna-o-wolyniu

 

 


Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.