Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
"Fotoperyferie"
festiwal fotografii
Kielce, ul. Kapitulna 2
wernisaż 25.03.2022
BWA Kielce
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu organizują Festiwal Fotografii "Fotoperyferie". To propozycja dedykowana dla fotografów tworzących dawnymi i alternatywnymi technikami. W ramach festiwalu odbędzie się szereg imprez: warsztaty, prelekcje, spotkania autorskie i przegląd fotografii, który ma charakter otwarty i bezpłatny, a termin wysyłania prac upływa 26 lutego 2022 r. Wernisaż wystawy zdjęć konkursowych będzie miał miejsce 25 marca 2022 roku w Galerii Dolnej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. W ramach wystawy organizator wydrukuje Katalog Przeglądu, który zostanie przesłany uczestnikom bezpłatnie.

Celem wystawy jest popularyzacja specjalnych dawnych technik fotograficznych i popularyzacja takiej fotografii szerszemu gronu odbiorców. Do konkursu zostaną dopuszczone prace w takich technikach jak:
- odbitka albuminowa
- guma
- pigment
- odbitka olejna
- cyjanotypia
- mokry kolodion
- papier solny

 

Wyłączenie udziału w festiwalu. Do wystawy nie będą dopuszczone prace wykonane tradycyjną techniką srebrową (cyfrową), jak również powiększenia wykonane na papierze srebrowym z tradycyjnego negatywu. Wyjątkiem mogą być prace wykonane na tradycyjnym materiale srebrowym, bądź wydruk cyfrowy, wykonane jednak za pomocą niestandardowych metod naświetlania np. takich jak fotografia otworkowa, luksografia.Każdy z uczestników może przesłać w formie plików cyfrowych pięć pojedynczych prac lub dwa cykle składające się maksymalnie z pięciu fotografii na jeden cykl. Wielkość mniejsze boku musi wynosić 2400 pikseli i maks 10 MB. Prace z wypełnioną kartą zgłoszeniową (pdf lub skan) należy nadsyłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  z dopiskiem FOTOPERYFERIE 2022, podając  imię i nazwisko max. termin nadsyłania prac do 26 lutego 2022 r.

 Komisja wyznaczona przez organizatora dokona selekcji prac do wystawy. Lista nominowanych do wystawy twórców zostanie opublikowana na stronach: BWA w Kielcach – bwakielce.art.pl. Termin nadesłania oryginalnych prac – do 14 marca 2022 roku. Zakwalifikowane, oprawione, przygotowane  do wystawy prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres: Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, ul. Kapitulna 2, 25-011 Kielce.

Informacje na temat przeglądu uzyskasz: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie: bwakielce.art.pl/news/fotoperyferie.

Rozkład Jazdy

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)