Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
FotoArtFestival 2019
festiwal fotograficzny
Polska
11-27.10.2019
Fundacja Centrum Fotografii
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

 FotoArtFestival w Bielsku-Białej to impreza fotograficzna o szerokim spektrum zainteresowań i tematów organizowana przez Fundację Centrum Fotografii. Oprócz wystawy głównej wiele wydarzeń towarzyszących jak: POLSKI FAF, DiasShow czyli przegląd prac w formie multimedialnej, maraton autorski, spotkania panelowe, wystawy indywidualne i zbiorowe, warsztaty i projekcje filmowe.

Festiwal prezentuje z reguły artystów profesjonalnych. W poprzednich latach fundacja dawała jednak możliwość zaistnienia również twórcom amatorskich w ramach wystawy "FotoOpen. Z reguły prezentowano prace ok. 100 uczestników. Jeśli nie zostałeś zaproszony przez organizatora jako twórca, wystawca i prelegent, w tym roku masz szansę zaprezentować własne prace fotograficzne. Wystawa odbędzie się w Klubie FAF, Aquarium, Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, 11 października 2019 r. pod nazwą Trampolina FAF.

Co to jest Trampolina FAF? To przegląd portfolio dla "mniej zdolnych", którzy posiadają walory finansowe i są skłonni zapłacić 180 PLN na konto fundacji. Organizator utrzymuje, ze Trampolina FAF otworzy drogę "do dalszej "kariery fotograficznej".

"Udział w Przeglądzie Portfolio – Trampolina FAF – to jedna z lepszych inwestycji, jakie możesz zrobić dla rozwoju swojej kariery fotograficznej."
Program: Wystawa główna to cykl wystaw indywidualnych artystów fotografików. Tymczasem nie znamy nazwisk wystawców, bo organizator dogrywa kontakty i ujawni program dopiero latem 2019 r. W każdym bądź razie znamy tymczasowe miejsce zamieszkania artystów: Są z Europy, Ameryki, Afryki , a nawet Australii. (!!!)Jakim kierunkiem tematycznym zajmują się wybitni twórcy?

Dokumentem, pejzażem, portretem, reportażem i  fotografią eksperymentalną.

Festiwal to wiele wybitnych zdjęć. W poprzednich latach w galeriach i muzeach fundacja zaprezentowała prace takich fotografików jak:

Michael Ackerman, Michał Adamski, Kristoffer Albrecht  Shobha Battaglia, Andreas Franke, John Heseltine, Tommy Ingberg, Frieke Janssens, Jens Juul, Zisis Kardianos, Antonin Kratochvil, Alain Laboile, Oliver Merce, Otto Snoek, Evgeniy Vasin.


Wystawy festiwalowe prezentowane były w takich miejscach jak:

Galeria BWA, Muzeum Historycznd w Bielsku-Białej, Książnica Beskidzka, Regionalny Ośrodk Kultury, Galerii „PPP” Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Bielsko-Biała, Galerii Fotografii B&B, Galerii Sfera, Domu Kultury im. W. Kubisz, Galerii To Tu, Galerii Galicja.

Pierwsza edycja Foto Art Festiwal odbyła się w 2005 roku. Jednym z pierwszych organizatorów festiwalu był Andrzej Baturo - prezes Fundacji CF, zmarł w 2017 roku. Od siódmej edycji imprezy jego nazwisko znajduje się w nazwie festiwalu.

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.