Ikona 30-lecia – wolność i solidarność
konkurs fotograficzny
Warszawa, Al. Ujazdowskie 6A
10.05.2019
DSH + PCP,  ikona30lecia.pl
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

Konkurs łączy się z rocznicą 30-lecia przełomu 89 roku w Polsce. Organizator: Dom Spotkań z Historią (DSH) i Press Club Polska szukają fotograficznej „Ikony 30-lecia”, obrazu który stanie się symbolem trzech dekad przemian. Zdjęcie może dotyczyć pojedynczego wydarzenia, procesu społecznego, osoby lub grupy osób, przestrzeni, architektury czy kultury. Chcemy znaleźć symboliczne ujęcie tych przemian.

Konkurs skierowany jest do fotografów z Polski, agencji fotograficznych, a także spadkobierców autorów, którzy już mają dostęp do archiwów zdjęć, często niepublikowanych. Nagrodą dla laureata jest 30 000 zł i przy okazji promocja zdjęcia w mediach. Patronat nad konkursem objął International Association of Press Clubs (IAPC).

Fotografie należy wysyłać elektronicznie na stronie ikona30lecia.pl, Natomiast adres biura konkursu jest już adresem całkowicie tradycyjnym: Warszawa 00-461, Al. Ujazdowskie 6A. Każdy może zgłosić do pięciu pojedynczych fotografii. Zgłoszenia można dokonać wyłącznie przy użyciu formularza elektronicznego na stronie internetowej. Przed przekazaniem zdjęć do oceny jury fotografie zostaną zanonimizowane przez organizatora. Laureata wybierze jury w składzie: Bruno Barbey, Anna Brzezińska, Kasia Madera, Maciej Nabrdalik, Thomas Szlukovenyi, Jarosław Włodarczyk. Ostateczny termin przyjmowanie zgłoszeń to 10 maja 2019. Posiedzenie jury i wyłonienie laureata nastąpi w terminie 11 – 28 maja w Warszawie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody: 30 maja – 4 czerwca w Warszawie.

Strona i formularz do wysyłania zdjęć: ikona30lecia.pl


X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.