Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Deutsche Börse Photography Foundation Prize
konkursy fotograficzne
Londyn
2018-19
Deutsche Börse Photography Foundation
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

 

Nagroda fotograficzna Deutsche Börse (Deutsche Börse Photography Foundation Prize) to nagroda przyznawana co roku przez Deutsche Börse Photography Foundation i The Photographers 'Gallery. Otrzymują je zazwyczaj twórcy, którzy w opinii kolegium jurorów wnieśli największy wkład w medium fotograficzne w Europie. Nagroda została ustanowiona w 1996 roku przez The Photographers 'Gallery w Londynie. Od 1997 do 2004 r. nazwa nagrody była uzależniona od sponsora tytularnego. Były to Citigroup Photography Prize i Citibank Private Bank Photography Prize. Od 2005 r. sponsorem tytularnym nagrody i fundacji została niemiecka giełda finansowa - Deutsche Börse, która do chwili obecnej sponsoruje konkurs nagrodą w wysokości 30 000 £.

W 2018 r. prace nominowanych finalistów wystawiane były w Londynie od 23 lutego do 3 czerwca 2018 roku w Galerii Fotografów, a następnie wystawa powędrowała do Niemiec do MMR Museum für Moderne Kunst we Frankfurcie nad Menem w ramach cyklu zdjęć RAY 2018 .


Finaliści 2018:

Mathieu Asselin - Monsanto

Prowadzi dokumentacje fotograficzną  dotyczące korporacji biotechnologicznej Monsanto. Jego fotografie przedstawiają niszczący wpływ produktów tej firmy na człowieka i ekologie. Podróżował przez Wietnam i Stany Zjednoczone Ameryki, aby przedstawić globalne aspekty tej niszczącej dla człowieka działalności.


Rafał Milach - Anaklia, Gruzja,


Koncentruje się na krajach postradzieckich, takich jak Białoruś, Gruzja, Ukraina, Azerbejdżan i Polska, Milach śledzi mechanizmy propagandy i ich wizualną obecność w architekturze i w przestrzeni miast, miasteczek i wsi dalekich od cywilizacji. Jego fotografie pokazują, jak ludzki umysł może być zmanipulowany pod wpływem systemu i władzy. Jest fotografem pracującym dla agencji Magnum.

 

Batia Suter - Carnation, Parallel EncyclopediaFotografia to u autora sekwencja subiektywnych skojarzeń, oferująca nie tylko dialogi wizualne, ale co więcej nowe rozumienie świata fizycznego, różnych kultur i miejsc. Znalezione obrazy są pozyskiwane i odtwarzane z około 1000 różnorodnych publikacji zebranych przez artystę.

 

Luke Willis - Thompson, Autoportrait (laureat nagrody głównej)

W listopadzie 2016 r. Thompson nawiązał kontakt z Reynolds i zaprosił ją do współpracy przy tworzeniu dzieła sztuki. Thompson chciał stworzyć estetyczny, przetworzony przez pryrmat własnych przemyśleń "wizerunek siostry". Autoportrait, to czarno-biały film 35 mm, w którym Thompson próbuje stworzyć estetyczny odpowiednik brutalnej prezentacji w necie.
 

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)