Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Nocne Tokio
street photo
Japonia
2019
Liam Wong
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)

 

Dyrektor artystyczny, twórca gier i fotograf Liam Wong wydał książkę z surrealistycznymi zdjęciami Tokio nocą. Została wydana pod nieco przewrotną nazwą TO: KY: OO. Fundusze na wydanie książki Liam zebrał w trakcie kampanii crowdfundingowej. Autorowi w ramach projektu udało się tym sposobem uzyskać ponad 140,648.14 funtów od 2633 sponsorów i darczyńców. Zbiórka została sfinansowana dość szybko i uzykała ponad dwukrotnie większa od założonego celu sumę dofinansowania. Obecnie pozycja ta jest do kupienia również na stronie internetowej autora.

Jego fotografie to oniryczna opowieść inspirowana cyberpunkowymi kadrami z filmu Blade Runner. Twórca oficjalnie przyznaje się jednak do inspiracji takimi postaciami jak Syd Mead, Hideo Kojima.

TO: KY: OO monografia miasta powstała we współpracy z Volume, platformą wydawniczą dla twórców Thames & Hudson. Wong wybrał najlepsze z 250 swoich obrazów do tej pięknie wykonanej i wydrukowanej książki fotograficznej.

Większość obrazów jest wykonana w mocno nasyconych kolorem tonacjach w 2015 roku. Dominują deszczowe noce, odbicia od neonów i wędrówka po ciemnych uliczkach dzielnic czerwonych latarnii i oświetlonych zaułków. Piękno Tokio polega na tym, że można cieszyć się ogromnym kontrastem nowoczesności i tradycji, jednoczesnie odkrywać przeciwstawne oblicza maista. Życie nocne w Tokio wydaje się jednak mocno surrealistyczne. 

Jak zapowiada autor jego kolejnym przedsięwzięciem teraz będzie film.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
X

ciemnia.org

Dziękujemy za zaufanie. Ta fotografia jest chroniona.