Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
"NN. Niedenthal nieznany"
wystawa fotograficzna
Bydgoszcz
26.09.2019 - 14.10.2019
MCK Bydgoszcz
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

Chris Niedenthal zaprezentował swoje prace z różnych okresów twórczości w ramach Festiwalu Filmowego Przeźrocza w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. W czasie wernisażu autor otworzył wystawę swoich zdjęć pod nazwą „NN.Niedenthal nieznany”. Chris Niedenthal to fotograf znany szczególnie z cykli fotogramów robionych w okresie stanu wojennego, wizyty Jana Pawła II i okresu do 1989 r. Współpracował wtedy z takimi wydawnictwami jak "Newsweek", "Time", "Der Spiegel", "Geo" i "Forbes" publikując zdjęcia o tematyce polityczno-społecznej. W 1986 roku dostał nagrodę World Press Photo za portret Jánosa Kádára.

Najbardziej popularne zdjęcie z tego okresu to fotografia polskiego transportera Skota na tle billboardu reklamującego film „Czas Apokalipsy” Francisa Forda Coppoli. Na wystawie w Bydgoszczy autor pokazał jednak zdjęcia dotychczas w zasadzie nie publikowane. Natomiast ten cykl zdjęć był już pokazywany w warszawskiej Galerii Sztuk Pięknych w Warszawie.  z której fotograf jest najbardziej znany, na wystawie nie zabraknie fotografii ukazujących Chrisa Niedenthala jako artystę wrażliwego na piękno, przyrodę i ludzkie historie.

Prezentowane zdjęcia, wykonane zostały podczas pracy fotoreporterskiej dla agencji. Obecnie Chris Niedenthal nie pracuje już jako fotoreporter i wykonuje wyłącznie fotografie dla własnych celów własnej prezentacji.


Wystawę zdjęć Chrisa Niedenthala oglądać można do 14.10.2019 r.

 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)